gallery1

Najlepsi rolnicy i najlepsze firmy rolno-spożywcze minionego roku zostali uhonorowani przez Prezydenta RP podczas uroczystej Gali Agroligi, która odbyła się 10 czerwca w Belwederze. Wśród wyróżnionych znaleźli się Państwo Katarzyna i Bogdan Łuczyńscy z Wdowina – Wicemistrzowie Krajowi AgroLigii 2018 w kategorii Rolnicy.

Państwo Łuczyńscy prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 90 ha. Podstawowym kierunkiem ich produkcji jest hodowla trzody chlewnej w cyklu otwartym. Stado loch liczy obecnie 400 sztuk. Gospodarstwo posiada w pełni wyposażony park maszynowy, zakupiony z dofinansowania PROW 2007-2014, oraz urządzenia zapewniające gospodarowanie na bardzo wysokim poziomie. W 2017 roku, dzięki kolejnemu dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, obok chlewni uruchomili porodówkę. Pani Katarzyna i Pan Bogdan byli wielokrotnie nagradzani w konkursach regionalnych, wojewódzkich i krajowych. Oboje otrzymali także medale „Zasłużony dla rolnictwa”.

W konkursie AgroLiga, który jest prowadzony od 1993 roku, udział wzięło już blisko osiem tysięcy rolników i agrofirm. Od 2008 roku Honorowy Patronat na Galą AgroLigi sprawuje Prezydent RP.

fot. Kancelaria Prezydenta RP, Krzysztof Sitkowski - autor zdjęć